Sizin için Bir Rehber

Sizin için Bir Rehber

POPÜLER ÇELİK KAPI STİLLERİ İÇİN BİR REHBER

 

Bir çelik kapı veya villa kapısını satın almak, göründüğü kadar kolay bir iş değildir. Ve mesele en uygun kapı modelini seçmek ya da estetik açıdan en güzel modeli seçmek değil. Size en uygun giriş kapılarını aramaya başladığınızda, birkaç konuya çok dikkat etmelisiniz.

Bu bloğumuzda, ev kapısı seçerken nelere dikkat edilmesi gerekir onlara bakacağız ve neden birini seçmek isteyebileceğinizi açıklayacağız. Evinizin estetiği, satın almayı planladığınız kapının tarzı hakkında size fikir verecektir. Doğal olarak, stili evinizin genel tasarımına uyarlamanız gerekir.

 

Modern Kapılar

Modern giriş kapıları, ev tasarımını modern ve temsili yapan koridor renkleri dahil her şeyi bünyesinde barındırır. Fazla bir süsleme olmaksızın basit çizgileri ve sade şekilleri vurgularlar. En yaygın modern kapılar ahşap kaplama veya PVC kaplamalar ile yapılmış olanlardır.

Kurtoğlu Çelik Kapı’nın ürettiği modern kapılar, nem ve suya da dayanıklıdır. Kapılarımızı mimari tasarıma uyumunu sağlayan avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Yan görünümleri paslanmaz montaj işçilikleri, ön görünümleri kendi üretimimiz olan sade zarif çekme kolları ve kaplama modelleri gibi detaylar ve kapı ağırlık sınırını ve dönüş yeteneğini sağlayan üretimini yine Kurtoğlu Çelik Kapı olarak pres makinelerimizde kendimizin imal ettiği kaplamalı menteşeler mimari tasarıma uyumu sağlayan bazı yönlerdir.

Modern kapılardaki donanım, genellikle geleneksel kapılarda gördüğünüz donanımdan daha büyük olmasına rağmen, aynı derecede minimalisttir. Modern kapıların cam olma olasılığı da kesinlikle diğer kapı türlerinden daha azdır.

 

Geleneksel Tarz ve Zarafet

Bu alanda ahşap kaplamalı kapılar hakimdir çünkü ahşabın bir geleneği vardır. Aynı zamanda, eşi nadir olan tamamen doğal bir malzemenin güzelliğine, bütünlüğüne ve hissine sahiptir. Çoğu insan bir çelik kapı ya da villa kapısı almayı düşündüğünde, akılları otomatik olarak ahşap kaplamalara döner. 

Ahşap kapılar size sayısız tasarım olanağı sunar. Birçoğunun estetik ve güvenlik nedenleriyle hoş bulduğu güç ve ağırlığa sahip olmaları gibi. Kurtoğlu Çelik Kapı olarak kullandığımız ağaç kaplama modelleri ve yalıtım takviyelerimiz ile kapılar ayrıca iyi bir yalıtım sağlar ve uygun özenle evinizin çekiciliğine ve mimari görünümüne önemli ölçüde katkıda bulunur.

Öte yandan ahşap kapılar, kaplama üzerine işlenilen neme dayanıklı vernik grubundan dolayı bakım isteyebilirler. Ayrıca onları mükemmel durumda tutmak için periyodik olarak boyamanız gerekeceğini kabul etmeye hazır olun.